AKO SI VYBRAŤ DÁMSKY ZIMNÝ KABÁT?

Elegantná, sebavedomá, upravená, ale hlavne svoja. Aj taká je žena v perfektne sediacom kabáte.

Počuli ste ten známy výrok Coco Chanel? „Ak je žena zle oblečená, všimnete si jej šaty. Ak je oblečená skvelo, všimnete si ju.“ Mohli by sme povedať, že uvedené platí o zimnom kabáte dvojnásobne. Prečo? Zimný kabát je jeden zo základných prvkov v šatníku ženy. Približne tretinu roka, kým u nás vládne chladné počasie, vás každý stretáva a vidí práve v  ňom. Preto je prirodzeným prianím každej dámy cítiť sa v kabáte príjemne a zároveň dobre vyzerať. V tomto článku prinášame inšpirácie, ktoré vám majú uľahčiť cestu za zimníkom, ktorý bude „tým pravým“ presne pre vás. Aké zásady by sme teda mali zvážiť predtým, než sa vydáme na lov nového zimného kabáta?

Materiál kabáta

Chceli by ste poznať tajomstvo kabáta, ktorý pred sebou vidíte v predajni? Odhalí vám ho štítok so zložením. Kvalitný kabát spoznáte podľa materiálu príjemného na dotyk, z ktorého netrčia žiadne nitky, žmolky alebo látka pokrčená kvôli krivému zašitiu. Mal by obsahovať vysoký podielu prírodných materiálov, ktoré vás zahrejú aj v tuhej zime. 70% vlny, 10% kašmíru a 20% syntetického vlákna polyamidu, ktoré sa do látky pridáva kvôli zníženiu krčivosti, môžeme s pokojným svedomím považovať za dobré zloženie. Niektoré kabáty sú navyše aj podšité kvalitnou termo vrstvou pre spoľahlivé zabezpečenie tepelnej pohody.

Štýl, ktorý zvýrazní vašu osobnosť

Romantička, klasická dáma či moderná žena. Všimli ste si, že aj je oblečená v štýle, ktorý odráža jej vnútorné nastavenie, pôsobí na druhých atraktívne a zaujímavo? Pocit súladu so svojím vnútorným nastavením jej totiž dodáva sebadôveru, zvýrazňujúcu jej prirodzenú krásu. Dobrým odporúčaním je nájsť predajňu, ktorá vám v množstve rôznych modelov pomôže nájsť ten pravý kabát pre Vás. Kabát, ktorý vyzdvihne Vašu osobnosť, je jednoducho módnou trvalkou.

Strih, ktorý pristane

Pri strihu akéhokoľvek odevu platí zlaté pravidlo. Tvar je dôležitejší ako veľkosť.  Správne zvolený strih zľahka kopíruje obrys vašej postavy a zvýrazní jej prednosti. Chodíte do práce v kostýme? V tom prípade by bolo dobré skúšať si váš potenciálny nový kabát na sako. Podstatu elegantného kabáta tvoria perfektne padnúce ramená a štíhlo tvarované rukávy.

Náš tip: V dobre zásobenej predajni by sa mal nájsť kabát pre ženu s každým typom postavy.

Správna dĺžka kabáta

Mal by kabát siahať po boky? Alebo je lepšie, aby končil na stehnách či pod kolenami? Ako sa v tom vyznať? Dĺžku kabáta volíme podľa dvoch kritérií. Našej telesnej výšky a príležitosti, na ktorú chceme kabát využívať. Kabát, ktorý končí v úrovni bokov, pôsobí väčšinou športovejším dojmom, pričom pri stredných dĺžkach je možné obliecť si aj kostým. Taktiež všeobecne platí, že ženy nižšieho vzrastu by si nemali vyberať veľmi dlhé kabáty. Omnoho lepšie im pristanú o niečo kratšie strihy.

Náš tip: Kabát by nikdy nemal končiť v najširšom mieste vášho tela (boky či stred stehien, u každej ženy je to individuálne podľa tipu postavy). Zbytočne by vám totiž pridal na objeme.

A čo farba?

Farba zimníka je ďalšou samostatnou kapitolou. Hoci mnohé ženy prirodzene siahnu po čiernom kabáte, vyskúšajte svoju pozornosť presunúť aj k iným ponúkaným možnostiam. Vhodne vybraná farba totiž robí zázraky. Pleť pôsobí sviežo, akoby rozžiarene a vaša prirodzená krása vyniká. V tomto okamihu je však potrebné varovať vás pred umelým osvetlením v obchodoch. Ak je to možné, vždy sa v kabáte treba vidieť aj na dennom svetle. Možno budete prekvapená, ako  umelé osvetlenie zmení farebný odtieň látky.

Náš tip: Pre dámy, ktoré sa pohybujú v prostredí biznisu, je vhodné voliť decentné farebné klasiky, ktoré nesklamú: námornícku modrú, čiernu a najrôznejšie odtiene sivej, cínovej a šedej. Ženy so svetlými vlasmi, pleťou a očami ožijú v svetlejších farebných odtieňoch, kým ženy s tmavou pokožkou, očami a vlasmi budú mať o skvelý výsledok postarané v oblečení tmavších odtieňov.

Hľadáte dámsky kabát? Radi vás privítame v našej podnikovej predajni. Ponúkame kabáty z kvalitných talianskych látok  vo veľkostiach 34-64. Tvoríme klasické aj trendové strihy v limitovaných edíciách. Všetky kabáty z našej produkcie sú navyše podšité špeciálnou termo vrstvou, ktorá má hrejivosť približne dvoch vlnených svetrov. Samozrejmosťou sú drobné úpravy odevu priamo na mieste.

Taktiež sme pre vás a vašich partnerov pripravili praktického sprievodcu pri nákupe pánskeho kabáta, ktorý nájdete tu.